Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
Edit this entry  
21
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
Edit this entry  
20
The Flower of My Secret

The Flower of My Secret

1995
×
Edit this entry  
04
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★½
Edit this entry  
22
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Edit this entry  
16
Spring Awakening: Those You've Known

Spring Awakening: Those You've Known

2022
×
Edit this entry  
15
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Keeping the Faith

Keeping the Faith

2000
×
★★★
Edit this entry  
14
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
Edit this entry  
13
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
Edit this entry  
11
American History X

American History X

1998
×
Edit this entry  
11
The People vs. Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

1996
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Batman

The Batman

2022
×
Edit this entry  
05
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
Edit this entry  
05
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★★
Edit this entry  
25
Kika

Kika

1993
×
Edit this entry  
24
Live Flesh

Live Flesh

1997
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
Edit this entry  
09
Good Time

Good Time

2017
×
Edit this entry  
09
Rounders

Rounders

1998
×
Edit this entry  
09
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
Edit this entry  
08
Hackers

Hackers

1995
×
Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
Edit this entry  
21
High Heels

High Heels

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
Edit this entry  
24
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★½
Edit this entry  
24
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
Edit this entry  
23
Scarface

Scarface

1983
×
★★
Edit this entry  
23
Fight Club

Fight Club

1999
×
Read prior review Edit this entry  
23
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
21
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Edit this entry  
20
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
Shortbus

Shortbus

2006
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
Edit this entry  
12
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
Edit this entry  
11
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
Edit this entry  
11
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Drive

Drive

2011
×
Edit this entry  
08
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry