Sort by
  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Sasquatch

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Boss Level

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★½

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★★

  • LEGO Star Wars Holiday Special

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Freaky

  • Hubie Halloween

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

  • Another Round

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Block Island Sound

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

  • Tenet

  • Greenland

    ★★★

  • Sputnik

  • Close Encounters of the Fifth Kind

    ★★½

  • The New Mutants

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

  • Undine

  • Palm Springs

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Underwater

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • Noelle

  • Midway

  • Klaus

  • Doctor Sleep

  • Terminator: Dark Fate

  • Zombieland: Double Tap

  • In the Tall Grass

  • VFW

  • Synchronic

    ★★★

  • Color Out of Space

  • Dolemite Is My Name

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

  • Ad Astra

  • It Chapter Two

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Crawl

  • Spider-Man: Far from Home

  • Shaft