• Don't Let Go

    ★★★

  • Them That Follow

    ★★★½

  • Selah and the Spades

    ★★★★

  • Little Monsters

    ★★★½

  • Take Me Somewhere Nice

    ★★½

  • The Vast of Night

    ★★★★½

  • Monos

    ★★★★

  • Wounds

    ★★★★

  • Koko-di Koko-da

    ★★★★

  • Romantic Comedy

    ★★★½

  • The Hole in the Ground

    ★★★

  • Beats

    ★★★★½

  • Harpoon

    ★★★

  • Dirty God

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★

  • Bird Box

    ★★

  • The Black String

    ★★★

  • Extracurricular

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • The Vanishing

    ★★

  • Zoo

    ★★

  • I'll Take Your Dead

    ★★★

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★

  • The Dead Center

    ★★★

  • The Perfection

    ★★½

  • In Fabric

    ★★★★

  • The Wind

    ★★★½

  • Her Smell

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Freaks

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • The Most Assassinated Woman in the World

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★★★★

  • Greta

    ★★

  • The Predator

    ★★

  • UFO

    ★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Little Stranger

    ★★★

  • The Convent

    ★★★

  • Book of Monsters

    ★★

  • The Cleaning Lady

    ★★½

  • Slender Man

    ★★

  • Too Late to Die Young

    ★★★

  • The Witch in the Window

    ★★★★

  • Cam

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Possum

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Woman at War

    ★★★★½

  • Cassandro, the Exotico!

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Border

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Braid

    ★★★

  • The Dark

    ★★

  • Ghostland

    ★★

  • The Field Guide to Evil

    ★★

  • At First Light

    ★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Night Sitter

    ★★★

  • Unsane

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Madeline's Madeline

    ★★★★½

  • Assassination Nation

    ★★★★