Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★★½
Edit this entry  
03
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Captive

The Captive

2014
×
★★
Edit this entry  
03
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Edit this entry  
28
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Infinite

Infinite

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Crisis

Crisis

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Intrusion

Intrusion

2021
×
★★
Edit this entry  
21
The Recruit

The Recruit

2003
×
★★★½
Edit this entry  
19
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Kate

Kate

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Dead Man Down

Dead Man Down

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
Most Dangerous Game

Most Dangerous Game

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Beckett

Beckett

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
In Berlin wächst kein Orangenbaum

In Berlin wächst kein Orangenbaum

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Black Island

Black Island

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Trials of Cate McCall

The Trials of Cate McCall

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
City of Lies

City of Lies

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Invasion

The Invasion

2007
×
★★½
Edit this entry  
16
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Paycheck

Paycheck

2003
×
★★★½
Edit this entry  
10
Lifted

Lifted

2006
×
★★★
Edit this entry  
10
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Peter Rabbit 2: The Runaway

Peter Rabbit 2: The Runaway

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Killer App

Killer App

2016
×
★½
Edit this entry  
05
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★★
Edit this entry  
05
Aftermath

Aftermath

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord

Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Evil Eye

Evil Eye

2020
×
★★
Edit this entry  
03
6 Souls

6 Souls

2010
×
★★★
Edit this entry  
03
Hush

Hush

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Homefront

Homefront

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Trance

Trance

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Stand Up Guys

Stand Up Guys

2012
×
★★½
Edit this entry  
02
Flags of Our Fathers

Flags of Our Fathers

2006
×
★★★½
Edit this entry  
02
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
F9

F9

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Edit this entry