Sort by

Iain has logged 256 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Willow

Willow

1988
×
★★★½
Edit this entry  
31
Breaking Away

Breaking Away

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Murder Me, Monster

Murder Me, Monster

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Orphans

Orphans

1998
×
★★★★
Edit this entry  
27
Foul Play

Foul Play

1978
×
★★★½
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Crown Vic

Crown Vic

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Edit this entry  
02
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
30
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★½
Edit this entry  
06
His House

His House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Console Wars

Console Wars

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Doomsday

Doomsday

2008
×
★★★
Edit this entry  
04
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Primal

Primal

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Make Up

Make Up

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wind

The Wind

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Host

Host

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Relic

Relic

2020
×
★★★★
Edit this entry