• No Time to Die

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Free Guy

  • Pig

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Army of the Dead

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mortal Kombat

  • Nobody

    ★★★★

  • Mank

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 1917

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • The Greatest Show on Earth

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Thunder Road

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★

  • Mandy

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Bird Revelation

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Detroit

  • Loving Vincent

    ½

  • Good Time

    ★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★

  • The Fate of the Furious

  • Baby Driver

    ½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★½

  • Jason Bourne

    ★★★

  • Ghostbusters

    ½

  • Star Trek Beyond

    ★★★½

  • Train to Busan

    ★★★½

  • Deadpool

    ★½

  • Spectre

    ★★★½

  • Holding the Man

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★★

  • Mississippi Grind

    ★★★★

  • Carol

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½