• No Exit

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★★½

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★★

  • The 355

    ★★★½

  • A Year-End Medley

    ★★★★½

  • Death to 2021

    ★★★½

  • Atrangi Re

    ★★★

  • The Silent Sea

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★★½

  • Finch

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Miracle: Letters to the President

    ★★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Moonlight Shadow

    ★★★

  • Private Desert

    ★★★

  • 7 Prisoners

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Cyrano

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★½

  • Sweet Girl

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Trip

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Escape from Mogadishu

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • In Front of Your Face

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • The Medium

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Haseen Dillruba

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Ali & Ratu Ratu Queens

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • The Novice

    ★★★★