Sort by

didikwahyudy has logged 166 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Silent Sea

The Silent Sea

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Edit this entry  
31
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
31
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
31
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Justice of Bunny King

The Justice of Bunny King

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
7 Prisoners

7 Prisoners

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
French Exit

French Exit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Trip

The Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Escape from Mogadishu

Escape from Mogadishu

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Chinese Eye

Chinese Eye

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ayla: The Daughter of War

Ayla: The Daughter of War

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Limbo

Limbo

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
No Man of God

No Man of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Finch

Finch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry