• Scream

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • Hawkeye

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • Red Notice

  • One Shot

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Escape the Undertaker

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★★★

  • The Humans

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Kate

    ★★★

  • Copshop

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • Cinderella

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Being James Bond

    ★★★

  • Vacation Friends

    ★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • The Protégé

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Raging Fire

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Zeros and Ones

    ★★

  • Beckett

    ★★★

  • The Last Mercenary

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Jolt

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Titane

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • Stillwater

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★★

  • The Ice Road

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Infinite

    ★★★

  • Loki

    ★★

  • Plan B

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★