Sort by

Davis has logged 39 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Alien³

Alien³

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sword of Trust

Sword of Trust

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
G.I. Joe: Retaliation

G.I. Joe: Retaliation

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Master Z: Ip Man Legacy

Master Z: Ip Man Legacy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
G.I. Joe: The Rise of Cobra

G.I. Joe: The Rise of Cobra

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Outland

Outland

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Four Rooms

Four Rooms

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Diablo

Diablo

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
Stuber

Stuber

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Point Blank

Point Blank

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Bait

Bait

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Heist

Heist

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Escape Plan: The Extractors

Escape Plan: The Extractors

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Sweet Bird of Youth

Sweet Bird of Youth

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Drop Zone

Drop Zone

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Art of the Steal

The Art of the Steal

2013
×
★★
Read the review Edit this entry