Sort by

Diego has logged 140 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fences

Fences

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Run

Run

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Split

Split

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
1408

1408

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★★
Edit this entry  
27
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ice Age: Collision Course

Ice Age: Collision Course

2016
×
Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry