• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • RRR

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★½

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★½

  • Uncharted

    ★½

  • Kimi

    ★★

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

  • No Time to Die

    ★★

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Spencer

    ★½

  • Dune

    ★★

  • King Richard

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★★

  • Reminiscence

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • Old

    ★★½

  • In Front of Your Face

  • Belle

    ★★½

  • France

    ★★★

  • Febre 40º

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★

  • Titane

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Bergman Island

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★

  • Ahed's Knee

    ★★

  • Black Widow

  • Luca

    ★★½

  • Capitu and the Chapter

  • Army of the Dead

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★

  • Coming 2 America

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★★

  • Petite Maman

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★½

  • Introduction

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • CODA

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★

  • Monster Hunter

    ★★

  • Mank

    ★★

  • Let Him Go

    ★★★½

  • October Rumbles

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • Soul

    ★★

  • Red, White and Blue

    ★★½

  • Mangrove

    ★★½