Sort by

Diego has logged 181 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★½
Edit this entry  
19
Cold War

Cold War

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Transit

Transit

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Edit this entry  
29
Simon of the Desert

Simon of the Desert

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ida

Ida

2013
×
★★
Edit this entry  
27
Diary of a Chambermaid

Diary of a Chambermaid

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zama

Zama

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Viridiana

Viridiana

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Edit this entry  
18
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Permanent Vacation

Permanent Vacation

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Opera

Opera

1987
×
★★★★
Edit this entry  
08
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Chimes at Midnight

Chimes at Midnight

1965
×
★★★½
Edit this entry  
04
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★½
Edit this entry  
04
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★
Edit this entry  
03
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★½
Edit this entry  
31
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
First Man

First Man

2018
×
★★
Edit this entry  
26
The Intruder

The Intruder

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
24
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Mr. Arkadin

Mr. Arkadin

1955
×
★★★
Edit this entry  
07
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
The Time to Live and the Time to Die

The Time to Live and the Time to Die

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Nazarin

Nazarin

1959
×
★★★★
Edit this entry  
02
Él

Él

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Young and the Damned

The Young and the Damned

1950
×
★★★★
Edit this entry  
27
Othello

Othello

1951
×
★★★
Edit this entry  
26
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★★½
Edit this entry  
26
An Autumn Afternoon

An Autumn Afternoon

1962
×
★★★★
Edit this entry  
23
Syndromes and a Century

Syndromes and a Century

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Tully

Tully

2018
×
★½
Edit this entry  
19
Barren Lives

Barren Lives

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The End of Summer

The End of Summer

1961
×
★★★★
Edit this entry  
16
Burning

Burning

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Edit this entry  
15
Suzaku

Suzaku

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry