• ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Rebecca

    ★½

  • Over the Moon

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Evil Eye

    ★★

  • Nocturne

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Spontaneous

    ★★★★★

  • Black Box

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Paramedic

    ½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Host

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Rental

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • Scoob!

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★★½

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★★

  • The Occupant

  • The Hunt

    ★★½

  • Mulan

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Fantasy Island

    ★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Lost Girls

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • The Grudge

  • Dolittle

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Noelle

    ★★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★★

  • Shakira In Concert: El Dorado World Tour

    ★★★★½

  • Last Christmas

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★★