diego has logged 405 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
8 Women

8 Women

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crooked House

Crooked House

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
From Prada to Nada

From Prada to Nada

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Election

Election

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Edit this entry  
13
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Remaining

The Remaining

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rebecca

Rebecca

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Possession

The Possession

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Skeleton Key

The Skeleton Key

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shutter

Shutter

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry