• I'm Thinking of Ending Things

  • Hamilton

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • The Last Dance

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Airplane Mode

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★

  • Spies in Disguise

  • 1917

    ★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Watchmen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ½

  • Color Out of Space

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★½

  • The Two Popes

    ★½

  • Joker

  • First Cow

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Hair Love

  • Crawl

    ★★★½

  • Midsommar

  • To the Ends of the Earth

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Ride Your Wave

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

  • The Traitor

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Invisible Life

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Zombi Child

    ★★

  • Atlantics

    ★★★½

  • Beanpole

    ★★★★

  • Rocketman

    ★½

  • Bacurau

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★

  • Booksmart

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★½

  • Triple Threat

    ★★

  • Synonyms

    ★★½

  • The New King of Comedy

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • The Souvenir

    ★★½

  • High Flying Bird

    ★★

  • Monos

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★

  • Apollo 11

    ★★★½

  • The Kid Who Would Be King

    ★★

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • The Mule

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★