Diego has logged 555 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
George Washington

George Washington

2000
×
★★★★
Edit this entry  
30
Graduation

Graduation

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Adventures of Prince Achmed

The Adventures of Prince Achmed

1926
×
★★½
Edit this entry  
27
Floating Weeds

Floating Weeds

1959
×
★★½
Edit this entry  
27
A Moment of Innocence

A Moment of Innocence

1996
×
★★★½
Edit this entry  
25
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kate Plays Christine

Kate Plays Christine

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Man of Iron

Man of Iron

1981
×
★★½
Edit this entry  
21
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★½
Edit this entry  
20
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★½
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Edit this entry  
18
Sicily!

Sicily!

1999
×
★★½
Edit this entry  
18
Don't Call Me Son

Don't Call Me Son

2016
×
★★
Edit this entry  
17
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★★
Edit this entry  
16
American Honey

American Honey

2016
×
★½
Edit this entry  
15
M

M

1931
×
★★★
Edit this entry  
14
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★½
Edit this entry  
10
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★½
Edit this entry  
10
Indignation

Indignation

2016
×
★★½
Edit this entry  
08
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★
Edit this entry  
06
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Edit this entry  
04
Contact

Contact

1997
×
★★½
Edit this entry  
03
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★½
Edit this entry  
03
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★
Edit this entry  
01
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★½
Edit this entry  
29
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★½
Edit this entry  
28
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★½
Edit this entry  
26
The Last Laugh

The Last Laugh

1924
×
★★½
Edit this entry  
26
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★
Edit this entry  
24
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Into the Inferno

Into the Inferno

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
The Meetings of Anna

The Meetings of Anna

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Divines

Divines

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Age of the Earth

The Age of the Earth

1980
×
Edit this entry  
18
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★½
Edit this entry  
17
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★★★
Edit this entry  
17
Laura

Laura

1944
×
★★
Edit this entry  
16
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★½
Edit this entry  
14
Sunday Bloody Sunday

Sunday Bloody Sunday

1971
×
★★
Edit this entry  
13
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Julieta

Julieta

2016
×
★★½
Edit this entry