• Scream

    ★★★½

  • The 355

    ★★

  • The King's Man

    ★★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Dopesick

    ★★★★½

  • Antlers

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Maid

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Copshop

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • Clickbait

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★★½

  • The Protégé

    ★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Respect

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Vivo

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Pig

    ★★½

  • Belle

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★½