Sort by

Diego has logged 252 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
O Barato de Iacanga

O Barato de Iacanga

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
The Nightshifter

The Nightshifter

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Great Mystical Circus

The Great Mystical Circus

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Waiting for the Carnival

Waiting for the Carnival

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
I Am Not a Witch

I Am Not a Witch

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Amanda

Amanda

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hotel America

Hotel America

1981
×
★★★½
Edit this entry  
08
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission Blue

Mission Blue

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★½
Edit this entry  
10
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★½
Edit this entry  
08
Chicuarotes

Chicuarotes

2019
×
★★
Edit this entry  
08
At War

At War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★½
Edit this entry  
03
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Papicha

Papicha

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Babenco: Tell Me When I Die

Babenco: Tell Me When I Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
It Must Be Heaven

It Must Be Heaven

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Pacified

Pacified

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Heroes Don't Die

Heroes Don't Die

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Abe

Abe

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
God Exists, Her Name Is Petrunya

God Exists, Her Name Is Petrunya

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Friendly Man

The Friendly Man

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Out Stealing Horses

Out Stealing Horses

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Edit this entry