Sort by

Diego has logged 145 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Father of the Bride

Father of the Bride

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
American Carnage

American Carnage

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Centauro

Centauro

2022
×
Edit this entry  
18
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Edit this entry  
18
Interceptor

Interceptor

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Silverton Siege

Silverton Siege

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Umma

Umma

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Belle

Belle

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Operation Mincemeat

Operation Mincemeat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hatching

Hatching

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Happening

Happening

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Valet

The Valet

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pirates

Pirates

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Firestarter

Firestarter

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Navalny

Navalny

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crush

Crush

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
American Pie

American Pie

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Farewell to Ozark

A Farewell to Ozark

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Batman & Mr. Freeze: SubZero

Batman & Mr. Freeze: SubZero

1998
×
★★★½
Edit this entry  
01
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry