Sort by

Diego has logged 31 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
Read the review Edit this entry  
29
Labyrinth of Cinema

Labyrinth of Cinema

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Green Snake

Green Snake

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Girl

Black Girl

1966
×
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

1984
×
Read the review Edit this entry  
23
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Am Cuba

I Am Cuba

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Memories of Underdevelopment

Memories of Underdevelopment

1968
×
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spectre

Spectre

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
I Am a Fugitive from a Chain Gang

I Am a Fugitive from a Chain Gang

1932
×
Read the review Edit this entry  
01
Moongirl

Moongirl

2005
×
Read the review Edit this entry