• Extraneous Matter -Complete Edition-

    ★½

  • Parallax

    ★★★★

  • Difference and Repetition and Coffee

    ★★½

  • Ushiku

    ★★★½

  • #SalePute

    ★★★★

  • Shiver

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★

  • It's a Summer Film

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Wonderful Paradise

    ★★★½

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Along the Sea

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • Showtime

    ★★★½

  • The Day of Destruction

    ★★★★★

  • The Letter Room

    ★★★★

  • Me and the Cult Leader

    ★★★½

  • Beyond the Infinite Two Minutes

    ★★★★

  • Forgiven Children

    ★★★½

  • My Blood & Bones in A Flowing Galaxy

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Devs

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • Shape of Red

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★½

  • his

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Cold Meridian

    ★★★

  • The Living Wall

    ★★★½

  • A Stranger in Shanghai

  • Little Women

    ★★★★½

  • Kontora

    ★★★★★

  • Flowers And Rain

  • Labyrinth of Cinema

    ★★

  • Òlòtūré

    ★★★½

  • This Planet is not my Planet

    ★★★

  • Special Actors

    ★★★½

  • The Forest of Love

    ★★★

  • Dancing Mary

    ★★½

  • Book-Paper-Scissors

    ★★★★★

  • Wolf's Calling

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • The Other Lamb

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★

  • Babyteeth

    ★★★½

  • Ema

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Nimic

    ★★★½

  • A Good Woman Is Hard to Find

    ★★★½

  • Under Your Bed

    ★★

  • The Journalist

  • Midsommar

    ★★★★

  • To the Ends of the Earth

    ★★★½

  • Ainu: Indigenous People of Japan

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Family Romance, LLC

    ★★½

  • Atlantics

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½