Sort by

John has logged 370 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Between Worlds

Between Worlds

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rampage

Rampage

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Predator

The Predator

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Satan's Slaves

Satan's Slaves

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Flashback

Flashback

2000
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mind Ripper

Mind Ripper

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Stranger in Our House

Stranger in Our House

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Long Weekend

Long Weekend

1978
×
★★★½
Edit this entry  
16
Female Prisoner #701: Scorpion

Female Prisoner #701: Scorpion

1972
×
★★★½
Edit this entry  
16
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Phantoms

Phantoms

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Leprechaun Returns

Leprechaun Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Weiner

Weiner

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Green

Green

2011
×
★★★
Edit this entry  
11
Santa

Santa

2013
×
Edit this entry  
09
Dust Devil

Dust Devil

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Body

The Body

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Flesh & Blood

Flesh & Blood

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pooka!

Pooka!

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

1989
×
Read the review Edit this entry  
02
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★★
Edit this entry  
02
Housewife

Housewife

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Knife in the Water

Knife in the Water

1962
×
★★★½
Edit this entry  
02
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★★
Edit this entry  
01
Mr. No Legs

Mr. No Legs

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Amsterdamned

Amsterdamned

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Blue My Mind

Blue My Mind

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cam

Cam

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Prospect

Prospect

2014
×
Edit this entry  
12
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★½
Edit this entry  
11
Arizona

Arizona

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Forest of the Lost Souls

The Forest of the Lost Souls

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Substitute

The Substitute

2007
×
★★½
Edit this entry  
11
8MM

8MM

1999
×
★★★
Edit this entry  
10
Class of 1999

Class of 1999

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Spiral Staircase

The Spiral Staircase

1946
×
★★★½
Edit this entry  
04
Pathology

Pathology

2008
×
★★★½
Edit this entry