Sort by
  • Sarah Silverman: Someone You Love

    ★★★½

  • Book Club: The Next Chapter

    ★★

  • The Boulet Brothers' Halfway to Halloween TV Special

    ★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • Louis C.K. at The Dolby

    ★★★★

  • Renfield

    ★★

  • Air

    ★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • The Metropolitan Opera: Fedora

    ★★★★

  • Copenhagen Cowboy

    ★★

  • Miley's New Year's Eve Party

    ★★★★

  • Shotgun Wedding

    ★★½

  • Mariah Carey: Merry Christmas to All!

    ★★½

  • Jawnuta - Moniuszko

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★

  • On Purge Bébé! - La Monnaie / De Munt

    ★★½

  • Beauty and the Beast: A 30th Celebration

    ★★★½

  • Adult Swim Yule Log (aka The Fireplace)

    ★★★

  • The Metropolitan Opera: The Hours

    ★★★★½

  • Ariadne auf Naxos - RSO

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★½

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

  • Christmas Eve - Oper Frankfurt

    ★★★½

  • Dolly Parton's Mountain Magic Christmas

    ★★★★

  • Violent Night

    ★★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Christmas with You

    ★★★

  • A Christmas Story Christmas

    ★★★½

  • Der Rosenkavalier - La Monnaie / De Munt

    ★★★★

  • Disenchanted

  • The Listeners - NNO

    ★★★★

  • Spirited

    ★★★★

  • Falling for Christmas

    ★★★

  • The House of the Dead - BRNO

    ★★★★

  • Who Done It: The Clue Documentary

    ★★½

  • Orpheus - Opera North

    ★★★★★

  • The Metropolitan Opera: Medea

    ★★★★

  • Orfeo - Garsington

    ★★★½

  • She Said

    ★★★

  • Orfeo ed Euridice - New National Theatre Tokyo

    ★★★½

  • Halloween Ends

    ★★★

  • Christmas Bloody Christmas

    ★★★

  • The Metropolitan Opera: La Traviata

    ★★★★

  • Macbeth - Düsseldorf

    ★★★★

  • Hellraiser

    ★★★

  • The Munsters

    ★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Werewolf by Night

    ★★

  • The Queen of Spades - La Monnaie

    ★★★½

  • Smile

    ★★★

  • Amsterdam

    ★★

  • Goodnight Mommy

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★½

  • Catherine Called Birdy

    ★★

  • Causeway

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★½

  • The Fabelmans

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Rhinegold - BOC

    ★★★

  • The Lost King

    ★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★★

  • Bros

    ★★★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★½

  • Blonde

    ★★★

  • The Eternal Daughter

    ★★★★