Sort by
  • Licorice Pizza

    ★★

  • The Lost Daughter

  • France

    ★★★

  • The Worst Person in the World

  • The Velvet Underground

    ½

  • Judas and the Black Messiah

  • CODA

  • Happiest Season

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ½

  • Children of the Corn

  • Peninsula

    ★★★★

  • Hamilton

  • Shiva Baby

    ½

  • My Little Sister

    ½

  • Dick Johnson Is Dead

  • Cuties

  • Spree

  • Little Women

  • 1917

  • I'm No Longer Here

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Joker

  • First Cow

  • Uncut Gems

    ★★

  • Marriage Story

  • Anna

  • Midsommar

  • Murder Mystery

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Whistlers

    ½

  • Good Boys

    ★★½

  • Booksmart

  • I Was at Home, But . . .

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • My First Film

    ★½

  • At Eternity's Gate

  • Suspiria

  • The Favourite

  • Ocean's Eight

  • The Image Book

  • Ash Is Purest White

  • Love, Simon

  • Classical Period

  • Isle of Dogs

  • Black Panther

  • Sorry to Bother You

    ★½

  • WHAT DID JACK DO?

  • Disobedience

  • I, Tonya

  • Lady Bird

    ★★½

  • The Shape of Water

  • Zama

  • The Misandrists

  • Get Out

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • HyperNormalisation

  • Moonlight

  • Arrival

  • The Handmaiden

  • Fifty Shades of Black

    ★★★

  • Weiner

  • Manchester by the Sea

  • The Revenant

    ★★★

  • Inside Out

  • The Witch

  • Tangerine

  • Return to the Wild: The Chris McCandless Story