Sort by

Digital has logged 598 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bloody New Year

Bloody New Year

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Collector

The Collector

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Frank

Frank

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★½
Edit this entry  
26
First Man

First Man

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Blackadder's Christmas Carol

Blackadder's Christmas Carol

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Urban Legends: Final Cut

Urban Legends: Final Cut

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Graverobbers

Graverobbers

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Pet Sematary II

Pet Sematary II

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Teeth

Teeth

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Edit this entry  
13
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Searching

Searching

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Nest

The Nest

2013
×
Edit this entry  
09
Puppet Master: The Littlest Reich

Puppet Master: The Littlest Reich

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
Read the review Edit this entry  
07
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★½
Edit this entry  
05
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Terror in the Wax Museum

Terror in the Wax Museum

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Treevenge

Treevenge

2008
×
Edit this entry  
04
Twas the Night of the Tree Beast

Twas the Night of the Tree Beast

2012
×
Edit this entry  
03
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dead of Night

Dead of Night

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Casper

Casper

1995
×
★★★½
Edit this entry  
29
Possum

Possum

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Mother's Day

Mother's Day

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Amityville II: The Possession

Amityville II: The Possession

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
No Tomorrow: A Turbo Kid Tale

No Tomorrow: A Turbo Kid Tale

2016
×
Edit this entry  
26
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Joshua

Joshua

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cruising

Cruising

1980
×
★★½
Edit this entry  
20
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Phantom Creeps

The Phantom Creeps

1949
×
★½
Edit this entry  
17
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Stake Land

Stake Land

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Guzoo: The Thing Forsaken by God - Part I

Guzoo: The Thing Forsaken by God - Part I

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Blind Waiter

The Blind Waiter

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Bloodstained Lawn

The Bloodstained Lawn

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
12:01 PM

12:01 PM

1990
×
Edit this entry