Digital has logged 241 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tokyo Gore Police

Tokyo Gore Police

2008
×
★½
Edit this entry  
24
Blackadder: Back & Forth

Blackadder: Back & Forth

1999
×
★★★½
Edit this entry  
24
Blackadder's Christmas Carol

Blackadder's Christmas Carol

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Horror Movie: A Low Budget Nightmare

Horror Movie: A Low Budget Nightmare

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Red Christmas

Red Christmas

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lovely Molly

Lovely Molly

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
I'm Dreaming of a White Doomsday

I'm Dreaming of a White Doomsday

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Feeders 2: Slay Bells

Feeders 2: Slay Bells

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dust Devil

Dust Devil

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
There's Nothing Out There

There's Nothing Out There

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Battle for the Lost Planet

Battle for the Lost Planet

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tales from the Hood 3

Tales from the Hood 3

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Edmond

Edmond

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Haunting Fear

Haunting Fear

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tunnel

Tunnel

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Beast of Blood

Beast of Blood

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Mad Doctor of Blood Island

Mad Doctor of Blood Island

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Brides of Blood

Brides of Blood

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Machete Maidens Unleashed!

Machete Maidens Unleashed!

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Brainscan

Brainscan

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dogwood-Azalea (Missouri)

Dogwood-Azalea (Missouri)

×
★★½
Edit this entry  
20
Red Rum (Colorado)

Red Rum (Colorado)

2020
×
★½
Edit this entry  
19
13 Steps to Hell (Washington)

13 Steps to Hell (Washington)

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Pulse

Pulse

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Almost There (Iowa)

Almost There (Iowa)

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Grey Cloud Island (Minnesota)

Grey Cloud Island (Minnesota)

×
★★★
Edit this entry  
17
Ball of Twine (Kansas)

Ball of Twine (Kansas)

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Scared Stiff (Oregon)

Scared Stiff (Oregon)

×
★★★½
Edit this entry  
17
Destino (Florida)

Destino (Florida)

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
The Rift

The Rift

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bed of the Dead

Bed of the Dead

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Diary of the Dead

Diary of the Dead

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Direct to Video: Straight to Video Horror of the 90s

Direct to Video: Straight to Video Horror of the 90s

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Edit this entry  
02
Exists

Exists

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Creepshow Animated Special

A Creepshow Animated Special

2020
×
★½
Edit this entry  
31
Jack-O

Jack-O

1995
×
Read the review Edit this entry