• Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Unhinged

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Creed II

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ½

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

  • Spider-Man: Homecoming

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Logan

  • Get Out

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Doctor Strange

  • Arrival

  • La La Land

  • Suicide Squad

    ½

  • Captain America: Civil War

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Race

    ★★★★½

  • Zootopia

  • Deadpool

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Creed

    ★★★★★

  • Ant-Man

  • Inside Out

  • Jurassic World

  • Mad Max: Fury Road

  • Avengers: Age of Ultron

  • Ex Machina

  • Kingsman: The Secret Service

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • Guardians of the Galaxy

  • Captain America: The Winter Soldier

  • Whiplash

  • The Wolf of Wall Street

  • Django Unchained

  • Skyfall

    ★★★★½

  • The Avengers

  • The Intouchables

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • Inception

    ★★★★★

  • Up

  • The Dark Knight

  • WALL·E

  • Iron Man

  • Justice League: The New Frontier

  • Batman Begins

  • The Incredibles

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

  • Kill Bill: Vol. 1

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

  • Memento

  • The Matrix