Sort by
  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Nayattu

    ★★★★

  • Joji

    ★★★★

  • The Priest

  • Drishyam 2

  • Vellam

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Love

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • Tenet

  • Greyhound

  • Ayyappanum Koshiyum

    ★★★★★

  • 6 Underground

  • 1917

  • Richard Jewell

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

  • Corpus Christi

  • Joker

  • Ford v Ferrari

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Purity of Vengeance

  • C/o Kancharapalem

  • Peppermint

  • A Star Is Born

  • A Simple Favor

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Sharp Objects

  • Capernaum

    ★★★★★

  • Sir

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

  • Black Panther

  • The Guilty

  • Carbon

    ★★★★

  • Den of Thieves

  • Wonder

  • The Girl in the Fog

  • Thor: Ragnarok

  • Flatliners

  • Kingsman: The Golden Circle

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

  • The Fate of the Furious

  • John Wick: Chapter 2

  • Wind River

  • The Other Me

  • Passengers

  • Jack Reacher: Never Go Back

  • Museum

  • Split

  • The Invisible Guest

    ★★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★★

  • Sully

  • Arrival

  • La La Land

  • Iraivi

  • Train to Busan

  • Captain America: Civil War

  • A Conspiracy of Faith

  • The 5th Wave

  • The Revenant

  • Bridge of Spies

  • The Intern

  • Visaranai

    ★★★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.