• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Benden Ne Olur

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Landscapers

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Aline

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • Annette

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • No Man of God

    ★★★½

  • Four Roads

  • All-In

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Language Lessons

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Christmas Waltz

    ★★★

  • Five Star Christmas

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wander

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★★

  • The Speech

    ★★★

  • Summer of 85

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Misbehaviour

    ★★★½

  • Resistance

    ★★★½

  • All Hands on Deck!

    ★★★

  • Undine

    ★★★★

  • My Salinger Year

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Shirley

    ★★

  • The Courier

    ★★★

  • Like a Boss

    ★★★

  • Elizabeth Is Missing

    ★★★½

  • Little Women

  • Miracle in Cell No. 7

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Someone, Somewhere

    ★★★

  • Nimic

  • A Rainy Day in New York

    ★★

  • Vivarium

    ★★★½

  • Mrs Lowry & Son

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

  • Toy Story 4

  • Dark Phoenix

  • Away

    ★★★½

  • The Specials

    ★★★★½