• The Gray Man

  • Beauty

  • Hustle

  • Three Thousand Years of Longing

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Disney Gallery: The Book of Boba Fett

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • The Bubble

    ½

  • RRR

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★★½

  • X

    ★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Windfall

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Dog

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★

  • Tall Girl 2

  • Kimi

    ★★★★

  • Uncharted

    ★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★★½

  • The House

  • The Tinder Swindler

  • Scream

    ★★★

  • The King's Man

    ★½

  • Mother/Android

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

  • Mixtape

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

  • Hawkeye

  • House of Gucci

    ★★★½

  • The Unforgivable

  • The Simpsons in Plusaversary

  • All Too Well: The Short Film

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Operation Mincemeat

  • Encanto

    ★★★

  • Army of Thieves

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • Munich: The Edge of War

  • Robin Robin

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Twins

  • Tatooine Rhapsody

  • The Duel

  • Squid Game

  • The Humans

    ★★