Sort by

John has logged 34 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
To Be and to Have

To Be and to Have

2002
×
Read the review Edit this entry  
29
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Contra-Internet: Jubilee 2033

Contra-Internet: Jubilee 2033

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
The Scary Movie

The Scary Movie

1993
×
Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
We Live in Public

We Live in Public

2009
×
Read the review Edit this entry  
17
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
G.I. Jane

G.I. Jane

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Teknolust

Teknolust

2002
×
Read the review Edit this entry  
04
Giverny I (Négresse Impériale)

Giverny I (Négresse Impériale)

2017
×
Edit this entry  
04
Anthem

Anthem

1991
×
Edit this entry  
04
Water Ritual #1: An Urban Rite of Purification

Water Ritual #1: An Urban Rite of Purification

1979
×
Edit this entry  
04
The Last

The Last

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry