Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Descendant

Descendant

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Outer Space

Outer Space

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Thames Film

Thames Film

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Filter Beds

Filter Beds

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Songs for Four Hands

Songs for Four Hands

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Schick After Shave

Schick After Shave

1971
×
Edit this entry  
30
Saint Bathans Repetitions

Saint Bathans Repetitions

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Arcadia

Arcadia

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Emergency

Emergency

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Interface

Interface

1995
×
★★½
Edit this entry  
26
December Hide-and-Go-Seek

December Hide-and-Go-Seek

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wall

Wall

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Who's That Knocking at My Door

Who's That Knocking at My Door

1967
×
★★½
Edit this entry  
24
Antigravitation

Antigravitation

1995
×
★★★
Edit this entry  
24
It has to be lived once and dreamed twice

It has to be lived once and dreamed twice

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
EO

EO

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Boxcar Bertha

Boxcar Bertha

1972
×
★★★
Edit this entry  
22
Riotsville, USA

Riotsville, USA

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Universal Soldier: Day of Reckoning

Universal Soldier: Day of Reckoning

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lone Wolf and Cub: Baby Cart in Peril

Lone Wolf and Cub: Baby Cart in Peril

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rad

Rad

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Lone Wolf and Cub: Baby Cart to Hades

Lone Wolf and Cub: Baby Cart to Hades

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Enigma: Nazo

Enigma: Nazo

1978
×
★★★½
Edit this entry  
20
Remedial Reading Comprehension

Remedial Reading Comprehension

1970
×
★★½
Edit this entry  
20
Windows

Windows

1975
×
★★★
Edit this entry  
20
Surgery

Surgery

1954
×
★★½
Edit this entry  
20
MM

MM

2004
×
★★★
Edit this entry  
20
The Flicker

The Flicker

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lotus

Lotus

2007
×
★★½
Edit this entry  
20
H Is for House

H Is for House

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Zap Cat

Zap Cat

2008
×
★★★
Edit this entry  
20
You Can't Take Pictures in Here

You Can't Take Pictures in Here

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Scenes from the Last Drive-In

Scenes from the Last Drive-In

1990
×
★½
Edit this entry  
20
King of Porn 2: The Retirement

King of Porn 2: The Retirement

2000
×
★★
Edit this entry  
20
King of Porn

King of Porn

1996
×
★★★
Edit this entry  
20
I Created Lancelot Link

I Created Lancelot Link

1999
×
★★★
Edit this entry  
20
The Real Pinball Wizard

The Real Pinball Wizard

2013
×
★★
Edit this entry  
20
Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Babylon

Babylon

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Stretto

Stretto

2005
×
Read the review Edit this entry  
18
Salinas

Salinas

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry