Doug has logged 30 entries for films during August 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pu-239

Pu-239

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Finding Vivian Maier

Finding Vivian Maier

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Manhattan Murder Mystery

Manhattan Murder Mystery

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Screaming Man

A Screaming Man

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Point Blank

Point Blank

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Lucy

Lucy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Unknown Known

The Unknown Known

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Crucified Lovers

The Crucified Lovers

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Firefly

Firefly

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zorns Lemma

Zorns Lemma

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Maidan

Maidan

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Leviathan

Leviathan

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Borgman

Borgman

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Enemy

Enemy

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pulp: a Film About Life, Death & Supermarkets

Pulp: a Film About Life, Death & Supermarkets

2014
×
Edit this entry  
05
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Club Sandwich

Club Sandwich

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Salt of the Earth

The Salt of the Earth

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
At Berkeley

At Berkeley

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Housebound

Housebound

2014
×
Read the review Edit this entry  
03
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Goodbye to Language

Goodbye to Language

2014
×
Read the review Edit this entry  
01
Our Sunhi

Our Sunhi

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry