Sort by

Doug has logged 304 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Trip to Italy

The Trip to Italy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sollers Point

Sollers Point

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Julie Darling

Julie Darling

1983
×
Edit this entry  
16
The Quiet Earth

The Quiet Earth

1985
×
Edit this entry  
16
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
Edit this entry  
16
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zone Troopers

Zone Troopers

1985
×
Edit this entry  
15
The Last American Virgin

The Last American Virgin

1982
×
Edit this entry  
15
Lionman

Lionman

1975
×
Edit this entry  
15
The Last of Sheila

The Last of Sheila

1973
×
Edit this entry  
15
Cohen and Tate

Cohen and Tate

1988
×
Edit this entry  
15
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Green Book

Green Book

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
El Mar La Mar

El Mar La Mar

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vice

Vice

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vantage Point

Vantage Point

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Arizona

Arizona

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
All the Cities of the North

All the Cities of the North

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
El Angel

El Angel

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Marseille

Marseille

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pick of the Litter

Pick of the Litter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry