Doug has logged 33 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bog

Bog

1979
×
Edit this entry  
25
The Towering Inferno

The Towering Inferno

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nobody's Business

Nobody's Business

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cross Shot

Cross Shot

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Passing

The Passing

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
19
More So-called Caryatids

More So-called Caryatids

2005
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Heathers

Heathers

1989
×
Read the review Edit this entry  
17
Cléo from 5 to 7: Remembrances and Anecdotes

Cléo from 5 to 7: Remembrances and Anecdotes

2005
×
Edit this entry  
17
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Ô saisons, ô châteaux

Ô saisons, ô châteaux

1958
×
Edit this entry  
14
Along the Coast

Along the Coast

1958
×
Edit this entry  
14
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The So-Called Caryatids

The So-Called Caryatids

1984
×
Edit this entry  
13
Foreign Correspondent

Foreign Correspondent

1940
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Diary of a Pregnant Woman

Diary of a Pregnant Woman

1958
×
Edit this entry  
10
Robin and Marian

Robin and Marian

1976
×
★★★½
Edit this entry  
09
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Edit this entry  
09
Sator

Sator

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Reunion

Reunion

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Clapboard Jungle

Clapboard Jungle

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Edit this entry  
07
¡Vivan las Antipodas!

¡Vivan las Antipodas!

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rent-A-Pal

Rent-A-Pal

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★
Edit this entry  
04
Alone

Alone

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry