RSS feed for Christian

Christian has logged 355 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Susie, the Little Blue Coupe

Susie, the Little Blue Coupe

1952
×
★★★½
Edit this entry  
29
Crazy With The Heat

Crazy With The Heat

1947
×
★★★
Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Olympic Champ

The Olympic Champ

1942
×
★★★★
Edit this entry  
26
Richard Edlund VS His Sons

Richard Edlund VS His Sons

1990
×
★★★★
Edit this entry  
25
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★½
Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Intruder

Intruder

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★½
Edit this entry  
16
When Lynch Met Lucas

When Lynch Met Lucas

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
★★★★
Edit this entry  
16
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★½
Edit this entry  
13
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thy Neighbor

Thy Neighbor

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
10
Book of Blood

Book of Blood

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Blind Waiter

The Blind Waiter

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lost Spider Pit Sequence

The Lost Spider Pit Sequence

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Goosebumps: The Scarecrow Walks at Midnight

Goosebumps: The Scarecrow Walks at Midnight

1996
×
★★★
Edit this entry  
09
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Goosebumps: A Shocker on Shock Street

Goosebumps: A Shocker on Shock Street

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Goosebumps: My Hairiest Adventure

Goosebumps: My Hairiest Adventure

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Goosebumps: Piano Lessons Can Be Murder

Goosebumps: Piano Lessons Can Be Murder

1995
×
★★★
Edit this entry  
07
Goosebumps: One Day at Horrorland

Goosebumps: One Day at Horrorland

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Emotion

Emotion

1966
×
★★★½
Edit this entry  
07
Constructing a House

Constructing a House

2010
×
★★★★
Edit this entry  
07
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★★
Edit this entry  
03
An American Haunting

An American Haunting

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Edit this entry  
02
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blind Woman's Curse

Blind Woman's Curse

1970
×
★★★
Edit this entry  
01
Mrs. Claus

Mrs. Claus

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Munchies

Munchies

1987
×
★★
Edit this entry