• Prey

    ★★★½

  • DC League of Super-Pets

    ★★★½

  • H4Z4RD

    ★★★½

  • The Man From Toronto

    ★★½

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★★

  • Swan Song

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★½

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Dealer

    ★★★★

  • Schumacher

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Kate

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • Blood Red Sky

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Secret Magic Control Agency

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Boss Level

    ★★★½

  • Extinct

    ★½

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • Outside the Wire

    ★½

  • News of the World

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Room 2806: The Accusation

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½