Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
6 Underground

6 Underground

2019
×
★½
Edit this entry  
13
Timeline

Timeline

2003
×
★★
Edit this entry  
06
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Transformers

Transformers

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★½
Edit this entry  
24
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Life

Life

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Darkman

Darkman

1990
×
★★★
Edit this entry  
14
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★½
Edit this entry  
11
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
The Freshman

The Freshman

1990
×
★★★
Edit this entry  
08
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
The Town

The Town

2010
×
★★★½
Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★½
Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
04
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Sum of All Fears

The Sum of All Fears

2002
×
★★★
Edit this entry  
27
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★★½
Edit this entry  
26
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Edit this entry  
20
City of Lies

City of Lies

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Anna

Anna

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
London Fields

London Fields

2018
×
Edit this entry  
02
The Ninth Gate

The Ninth Gate

1999
×
★★½
Edit this entry  
01
Troy

Troy

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★½
Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★
Edit this entry  
05
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Edit this entry