Sort by

Dimitris has logged 51 entries for films during March 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kiss of the Damned

Kiss of the Damned

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Obsession

Obsession

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Come As You Are

Come As You Are

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Stoker

Stoker

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Do not disturb

Do not disturb

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Liv & Ingmar

Liv & Ingmar

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
I'm So Excited!

I'm So Excited!

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
Passion

Passion

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Les Invisibles

Les Invisibles

2012
×
★★½
Edit this entry  
22
The Expedition to the End of the World

The Expedition to the End of the World

2013
×
★★
Edit this entry  
22
Fuck for Forest

Fuck for Forest

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
To the Wolf

To the Wolf

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sofia's Last Ambulance

Sofia's Last Ambulance

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
One Step Ahead

One Step Ahead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Adieu Istanbul

Adieu Istanbul

2013
×
★★½
Edit this entry  
20
Painless

Painless

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Winter Nomads

Winter Nomads

2012
×
★★½
Edit this entry  
19
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Human Cargo

The Human Cargo

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Just the Wind

Just the Wind

2012
×
★★½
Edit this entry  
18
Valentine Road

Valentine Road

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blood Brother

Blood Brother

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crying... Silicon Tears

Crying... Silicon Tears

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Bella Vista

The Bella Vista

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Paolo Chimney Sweep

Paolo Chimney Sweep

×
Read the review Edit this entry  
17
The Chronicle of an extermination

The Chronicle of an extermination

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
They Glow in the Dark

They Glow in the Dark

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
¡Vivan las Antipodas!

¡Vivan las Antipodas!

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wrong Time Wrong Place

Wrong Time Wrong Place

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Salma

Salma

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ash

Ash

×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Voices from the Greek Underground

Voices from the Greek Underground

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
A Normal Life

A Normal Life

2012
×
★★
Edit this entry  
15
Dracula 3D

Dracula 3D

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Me and You

Me and You

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nostalgia for the Light

Nostalgia for the Light

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
First Position

First Position

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Capturing the Friedmans

Capturing the Friedmans

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Invisible War

The Invisible War

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Stolen

Stolen

2012
×
Read the review Edit this entry  
08
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
In the Shadow

In the Shadow

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Reality

Reality

2012
×
★★
Read the review Edit this entry