RSS feed for Dimitris

Dimitris has logged 255 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
About Vassilis

About Vassilis

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thanos and Despina

Thanos and Despina

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Private Life

Private Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Marlina the Murderer in Four Acts

Marlina the Murderer in Four Acts

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Heiresses

The Heiresses

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Scopophilia

Scopophilia

×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Girl

Girl

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Quién te cantará

Quién te cantará

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Between Two Waters

Between Two Waters

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Murder Me, Monster

Murder Me, Monster

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
All Good

All Good

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pearl

Pearl

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ms. Meili

Ms. Meili

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Happy New Year, Colin Burstead

Happy New Year, Colin Burstead

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Magic Skin

Magic Skin

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Her Job

Her Job

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Maya

Maya

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Leto

Leto

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Refuge II: The Ice Path

Refuge II: The Ice Path

×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Field Guide to Evil

The Field Guide to Evil

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Smuggling Hendrix

Smuggling Hendrix

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Touch Me Not

Touch Me Not

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Waiter

The Waiter

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Luz

Luz

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dogman

Dogman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Flower

The Flower

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Border

Border

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Piercing

Piercing

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Too Late to Die Young

Too Late to Die Young

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Do Not Care If We Go Down in History as Barbarians

I Do Not Care If We Go Down in History as Barbarians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry