Sort by

Dimitris has logged 44 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Spine of Night

The Spine of Night

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Bones

The Bones

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sisterhood

Sisterhood

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pilgrims

Pilgrims

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lamb

Lamb

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Girl and the Spider

The Girl and the Spider

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Petrov's Flu

Petrov's Flu

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Medium

The Medium

2021
×
Edit this entry  
23
History of the Occult

History of the Occult

2020
×
Edit this entry  
23
Introduction

Introduction

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
Edit this entry  
22
Dominion: Prequel to The Exorcist

Dominion: Prequel to The Exorcist

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Exorcist: The Beginning

Exorcist: The Beginning

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Edit this entry  
17
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Edit this entry  
15
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Other Tom

The Other Tom

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Vera Dreams of the Sea

Vera Dreams of the Sea

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Blind Man Who Did Not Want to See Titanic

The Blind Man Who Did Not Want to See Titanic

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kuwaresma

Kuwaresma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Pebbles

Pebbles

2021
×
Edit this entry  
07
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
Edit this entry  
06
Prayers for the Stolen

Prayers for the Stolen

2021
×
Edit this entry  
05
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Sacred Spirit

The Sacred Spirit

2021
×
Edit this entry  
02
Human Factors

Human Factors

2021
×
Edit this entry  
01
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry