Sort by

Dimple Bharti has logged 234 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
Vettaiyaadu Vilaiyaadu

Vettaiyaadu Vilaiyaadu

2006
×
★★★
Edit this entry  
23
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Once

Once

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Drishyam

Drishyam

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Sin City

Sin City

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★½
Edit this entry  
14
Vikram Vedha

Vikram Vedha

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ee.Ma.Yau

Ee.Ma.Yau

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★½
Edit this entry  
19
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Edit this entry  
09
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Arthur

Arthur

1981
×
★★★
Edit this entry  
06
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Devils

The Devils

1971
×
Read the review Edit this entry  
28
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry