• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • Jonas Brothers Family Roast

  • Michael Che: Shame the Devil

    ★★★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★½

  • Red Notice

    ½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • The Sands Between

    ★★★★

  • My Son

    ★★★★

  • The Mad Women's Ball

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • McCartney 3, 2, 1

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Together

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Plan B

    ★★★½

  • 1971: The Year That Music Changed Everything

    ★★★★

  • Oxygen

    ★★★½

  • 22 vs. Earth

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Chadwick Boseman: Portrait of an Artist

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★★

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Moxie

    ★★

  • Chaos Walking

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Tom & Jerry

    ★½

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Dig

    ★½

  • Best of Stand-up 2020

  • Paul McCartney at the Cavern Club

    ★★★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • When Winter Comes

    ★★★★½

  • One Like It

    ★★★

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★★★½

  • Two Distant Strangers

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Rebecca

    ★★

  • The Opening Act

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★★

  • The New Mutants

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★½