nadia has logged 507 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Marvel's The Defenders

Marvel's The Defenders

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Sunny Morning

A Sunny Morning

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★
Edit this entry  
02
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
Edit this entry  
01
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Welcome to the Sticks

Welcome to the Sticks

2008
×
★★★★
Edit this entry  
30
Braverman's Condensed Cream of the Beatles

Braverman's Condensed Cream of the Beatles

1974
×
Edit this entry  
30
The Music of Lennon & McCartney

The Music of Lennon & McCartney

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Beatles: Budokan Tokyo 1966

The Beatles: Budokan Tokyo 1966

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Glass Onion

Glass Onion

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mr. Bean's Wedding

Mr. Bean's Wedding

2007
×
Edit this entry  
29
The Sands Between

The Sands Between

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Edit this entry  
28
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★
Edit this entry  
21
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Edit this entry  
20
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Maradona's Legs

Maradona's Legs

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
In Vitro

In Vitro

2019
×
Edit this entry  
18
Bonboné

Bonboné

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★½
Edit this entry  
16
Michael Che: Shame the Devil

Michael Che: Shame the Devil

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Chorus

The Chorus

2004
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Great Human Odyssey

The Great Human Odyssey

2015
×
Edit this entry  
26
Walking with Cavemen

Walking with Cavemen

2003
×
Edit this entry  
23
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Quiz

Quiz

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Little Dorrit

Little Dorrit

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Echo in the Canyon

Echo in the Canyon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Edit this entry  
13
Paul McCartney at the Cavern Club

Paul McCartney at the Cavern Club

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Eat the Document

Eat the Document

1972
×
★★★★
Edit this entry