nadia has logged 65 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The John Lennon Sketchbook

The John Lennon Sketchbook

1986
×
Edit this entry  
30
I Met the Walrus

I Met the Walrus

2007
×
Edit this entry  
30
The Beatles-A Day In The Life

The Beatles-A Day In The Life

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The House Is Black

The House Is Black

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Bugs in Love

Bugs in Love

1932
×
★★★
Edit this entry  
29
Hell's Bells

Hell's Bells

1929
×
★★★★
Edit this entry  
29
American Dreamz

American Dreamz

2006
×
★★
Edit this entry  
28
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Voices

The Voices

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Did You Hear About the Morgans?

Did You Hear About the Morgans?

2009
×
★★
Edit this entry  
27
Nine Months

Nine Months

1995
×
★★★
Edit this entry  
26
Out of Time

Out of Time

2012
×
Edit this entry  
26
Ballad of the Skeletons

Ballad of the Skeletons

1997
×
Edit this entry  
26
Reflections on Love

Reflections on Love

1966
×
Edit this entry  
26
Together

Together

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Criminal

Criminal

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
Edit this entry  
24
Self/less

Self/less

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
★★
Edit this entry  
21
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
21
When Winter Comes

When Winter Comes

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
McCartney 3, 2, 1

McCartney 3, 2, 1

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mickey Blue Eyes

Mickey Blue Eyes

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Rewrite

The Rewrite

2014
×
★★½
Edit this entry  
18
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★½
Edit this entry  
16
Under the Sea: A Descendants Story

Under the Sea: A Descendants Story

2018
×
Edit this entry  
16
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
One Red Nose Day and a Wedding

One Red Nose Day and a Wedding

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★
Edit this entry  
14
I Saw the Light

I Saw the Light

2015
×
★★
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Red Nose Day Actually

Red Nose Day Actually

2017
×
Edit this entry  
11
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★★
Edit this entry  
09
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
Edit this entry