• Prey

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★★½

  • The Haunting of the Tower of London

    ★★½

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★

  • Beyond Infinity: Buzz and the Journey to Lightyear

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Ms. Marvel

    ★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Senior Year

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Elizabeth: A Portrait in Part(s)

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • The Bubble

    ★★

  • Deep Water

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

    ★★★

  • The Weekend Away

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Slapface

    ★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★★

  • Exploited

    ★★½

  • All of Us Are Dead

    ★★★½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★

  • Dual

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★½

  • Danni and The Vampire

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The Tourist

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • Stay Close

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Landscapers

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Hellbound

    ★★★★

  • Man in the Arena: Tom Brady

    ★★★★

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • My Name

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Munich: The Edge of War

    ★★★

  • Antlers

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Manor

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Barbarians

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Copshop

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Spencer

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Motherly

    ★★★

  • Mystery Spot

    ★★½

  • The Retaliators

    ★★★½

  • Vigil

    ★★★★