Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★½
Edit this entry  
13
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Edit this entry  
09
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★½
Edit this entry  
08
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Edit this entry  
08
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★
Edit this entry  
07
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★
Edit this entry  
06
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Edit this entry  
04
Alone

Alone

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★
Edit this entry  
04
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★½
Edit this entry  
03
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★
Edit this entry  
03
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Edit this entry  
03
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★
Edit this entry  
02
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Man in the Arena: Tom Brady

Man in the Arena: Tom Brady

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Coherence

Coherence

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Beyond Infinity: Buzz and the Journey to Lightyear

Beyond Infinity: Buzz and the Journey to Lightyear

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Scare Package

Scare Package

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★
Edit this entry  
24
Splinter

Splinter

2008
×
★★★½
Edit this entry  
24
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★½
Edit this entry  
24
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★
Edit this entry  
24
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★½
Edit this entry  
23
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Mr. Deeds

Mr. Deeds

2002
×
★★½
Edit this entry  
22
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Edit this entry  
17
Worry Dolls

Worry Dolls

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
Fallen

Fallen

1998
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★★
Edit this entry  
07
Frank and Ollie

Frank and Ollie

1995
×
★★★
Edit this entry  
29
Beavis and Butt-Head Do the Universe

Beavis and Butt-Head Do the Universe

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Super Hot

Super Hot

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Troy

Troy

2004
×
★★★★
Edit this entry