• Victoria

    ★★★★★

  • Listen to Me Marlon

    ★★★½

  • Comet

    ★★½

  • Inherent Vice

    ★★★½

  • My Life Directed by Nicolas Winding Refn

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★

  • Low Down

    ★★★★★

  • The Limits of Control

    ★★★★½

  • The Ring

    ★★★★

  • Run Lola Run

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Shooting

    ★★★½

  • Carnival of Souls

    ★★★★

  • L'Avventura

    ★★★

  • The 400 Blows

    ★★★★

  • Il Grido

    ★★★★