• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★½

  • Long Toast

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Catch-22

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Report

    ★★★

  • Ghosts of Sugar Land

    ★★★

  • Fyre

    ★★★½